Porady budowlane

Kto nie potrzebuje porady budowlanej na początku inwestycji? Okres przed podjęciem pierwszych decyzji finansowych związanych z realizacją inwestycji jest szczególnie ważny, ponieważ decyzje podejmowane w tym czasie wpływają na nasze zadowolenie z późniejszych efektów. Szczególnie pomocne może się okazać skorzystanie z usług doradcy obeznanego z prawem budowlanym.

Porada budowlana i doradztwo doświadczonej (bezstronnej) osoby może uchronić Inwestora przed późniejszym rozczarowaniem. Przyglądając się upatrzonej działce (budowli) można nie zauważyć jej pewnych wad, ale i ukrytych zalet. Dostrzeże je natomiast konsultant, którego warto wziąć ze sobą przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie. Jego porada i opinia budowlana z pewnością pomoże Inwestorowi. Osoba z doświadczeniem łatwiej oceni położenie działki, podpowie optymalne usytuowanie budynku na działce i zaproponuje kształt budynku.

Inwestor w trakcie ustaleń z projektantem potrzebuje mieć po swojej stronie osobę broniącą jego interesów. Niestety zauważalną regułą jest, że projektanci stosują rozwiązania, będące w sprzeczności z interesem Inwestora. Późniejsze naprawianie popełnionych w tym okresie błędów bywa często "drogą przez mękę". To jest właśnie czas na cenną poradę budowlaną.

Bardzo ważne są porady budowlane i wsparcie dobrego inżyniera przy wyborze projektu do realizacji. Pomoże to uniknąć często popełnianych błędów (technologia wykonania, stosowane materiały, przyszłe koszty eksploatacji, możliwość późniejszego zbycia obiektu).

Kupując nieruchomość, warto popatrzeć na nią jak na inwestycję i zastanowić się czy po kilku latach, gdy będziemy chcieli nieruchomość sprzedać, uda się odzyskać zainwestowane w nią pieniądze. W tym zakresie również warto uzyskać poradę budowlaną osoby doświadczonej.

Firma budowlana LUCH z Wałbrzycha proponuje Państwu pomoc doświadczonych inżynierów. Z chęcią udzielimy profesjonalnej porady budowlanej i rozwiejemy wszelkie wątpliwości prawne.